Olsztynie

SPORT I REKREACJA

XIV Bieg Jakubowy

2011-09-19

Ponad 600. uczestników zgromadził tegoroczny Bieg Jakubowy w Olsztynie. Na starcie stanęli biegacze i osoby niepełnosprawne na rowerach handbike. 15-kilometrowa trasa wiodła ulicą Głowackiego, Aleją Piłsudskiego, ulicami Nowowiejskiego, Leśną do oczyszczalni ścieków i z powrotem w kierunku Starego Miasta, gdzie wytyczono metę. Tegoroczna trasa otrzymała atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. W klasyfikacji generalnej podium należało do gości z zagranicy: I miejsce zajął Roman Romanenko (Ukraina), na II miejscu uplasował się Igor Teterukov (Grodno), miejsce III zajął Yuri Rusyuk (Ukraina). Bieg Jakubowy organizowany jest w Olsztynie od 1995 roku.